Krem Serisi

Sebum Balancing Cream

COSSUX SEBUM BALANCING CREAM Cilteki fazla yağı dengeleyerek, cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. 

ENDİKASYONLARIYağlı ve karma ciltlerde kullanıma uygundur. 

ÜRÜNÜN BOYUTU: Kabin: 250 ML / Satış: 100 ML 

ETKEN MADDELERİN ÖZELLİKLERİ

Butyrospermum Parkii Butter (Shea yağı): Cildin bariyerini geliştirmeye, nem kaybını önlemeye ve cildinizin nemli, pürüzsüz ve esnek kalmasını sağlamaya yardımcı olur.

Chamomilla Recutita Flower Extract (Papatya): Yatıştırıcı, cildi temizleme özelliğine sahiptir. Cilt hücrelerine zarar veren serbest radikallerle mücadeleye yardımcı olan iyi bir antioksidan kaynağıdır. Cilt hasarını önler. Sebumu dengeler, fazla yağ ifrazatını azaltır.

Argania Spinoza Seed Oil (Argan Yağı): Yüksek oranda doymamış yağ asitleri içerir. Cildin hidro-yağ tabakasını onarır. Yüksek miktarda E vitamini, ferulik asit güçlü antioksidan etki sağlar ve güneşin zararlarlı etkilerini önler. Ayrıca linolelik asit omega-6 yağ asidi cilt hücrelerinin düzenini sağlar.Yüksek oranda doymamış yağ asitleri içerir. Cildin hidro-yağ tabakasını onarır.

Yeast Extract (Maya Özü Ekstresi): Antioksidan, nemlendirici , yatıştırıcı özellikleresahiptir. Mayadan elde edilen, maya ekstresi flavonoidler, şekerler, vitaminler ve amino asitlerin bir karışımıdır. Mantarların bu eşsiz türevi, ortamda bulunan zararlı serbest radikalleri nötralize edebilen yüksek konsantrasyonda bir antioksidan içerir. Bu koruyucu mekanizma sadece cildin genel kalitesini ve görünümünü korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda nemlendirici ve yatıştırıcı özellikler gibi ek cilt bakım avantajlarını da sağlar. Ciltte oluşan oksidatif stres miktarını azaltmaya yardımcı olarak, maya ekstratının faydaları, problemli cildi yatıştırmaya ve hafifletmeye yardımcı olabilecek sakinleştirici bir etki yaratabilir. Ayrıca, maya özütü, nemlendirici formüller için olası birbio-yüzey aktif madde olarak hizmet etme kabiliyetlerini göstermiştir. Bu nemlendirmeyi arttırmayı ve genel nemlendirmeyi arttırmasını sağlar. Genel olarak, maya ekstratının tropikal uygulanması, cildi destekleyen doğal koruyucu niteliklerle daha iyi donatabilir.

Aesculus Hippocostonum Seed Extract (At kestanesi): Kan dolaşımını hızlandırarak cildin canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Zinc Gluconate (Çinko): Vücutta bir antioksidan gibi davranır, serbest radikallerin yarattığı hasarlarla mücadele eder ve yaşlanmayı yavaşlatır.

Caffeine (Kafein): Cildi sıkılaştırır ve ciltteki şişkinliklere engel olur. Kafeinin UV ışınlarınamaruz kalmaktan kaynaklı cilt hasarını da tedavi edebilme özelliğine sahiptir. İyi bir antioksidan olarak bilinen kafein, güneşin cilde hasar vermesine engel olmaktadır. Kafein damarları daraltır ve bu sayede yüzdeki ve vücuttaki kızarmalara engel olur. Ayrıca dolaşıma iyi gelir, iyi bir antioksidandır. Göz altı halkaları dehidrasyon, alerji, uykusuzluk ve genetik kaynaklı olabilir. Kafein bundan tamamen kurtulmanızı sağlayamasa da, anti-inflamatuvar özellikleri sayesinde şişkinlikleri azaltır ve inflamasyonları bastırır. Ayrıca göz altında kan birikimine de engel olmaktadır. İnflamasyonları yatıştırır; anti-inflamatuvar özellikleri mevcuttur ve ciltte kızarıklıklara engel olur. Serbest radikaller erken cilt yaşlanmasına sebep olurlar ve bu da kırışıklar, çizgiler ve esneklik kaybı olarak ciltte belirtiverirler. Kafein ise antioksidan özellikler gösterir ve serbest radikaller ile savaşır, cildi güzelleştirir.

Biotin:Cildin daha canlı ve pürüzsüz olmasını sağlar. 

KULLANIM TALİMATI: Temizlenmiş cilde sabah-aksam iki kez olmak üzere masaj yaparak uygulanır.  SATIN AL

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *