Serum Series

Anti-Acne Serum

COSSUX ANTI-ACNE SERUM Cilt yenileme tedavilerinde; cilt sağlığını korumayı ve ileride görülebilecek cilt hasarlarını önlemeyi destekler. Bölgeyi hızla temizleme ve akne çıkıntılarını rahatlatma etkisi vardır. Antimikrobiyal formülü akneye sebep olan bakterileri yok eder. İçeriğindeki salisilik asit gözeneklere penetre olarak akne lekelerinin geçmesinde büyük rol alır. 

ÜRÜN BOYUTU : 30 ML 

ETKEN MDDELERİN ÖZELLİKLERİ

Cannabis Sativa Seed Oil (Kenevir Yağı): Kenevir yağının içerdiği Omega-6 yağ asitlerinden biri olan gama-linolenik asit (GLA) güçlü bir antienflamatuar görevi görür ve cildin yeni hücre oluşumuna yardımcı olur ayrıca cildin beslenmesini ve nemlenmesini sağlarken deride iltihap ve tahrişi yatıştırmaya yardımcıdır.

Kukui Nut Oil: Yağlı ciltlerde sebum regülatörü işlevi görür. İçerisinde bulunan A-E-F vitaminleri ve Omega 3 & Omega 6 yağ asitleri içermektedir. Bu asitler çok hızlı etki göstererek cildin su kaybını önemli ölçüde azaltır ve cildi yüksek oranda nemlendirir.

Carthomun Tinctorios Seed Oil (Aspir Tohumu): Bileşimindeki linoleik asit sayesinde cilt güzelliğini ve görünümünü güzelleştirir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini uyarır. Siyah noktalar için gözeneklerin açılmasına yardım etmesi de aspir yağının faydaları arasındadır. Akne oluşumuna sebep olan maddelerin cilt altında birikmesini engeller. Cilt yüzeyindeki lekeleri ve izleri temizlemeye yardım eder.

Cymbopogon Martini Oil (Palmarosa): Sivilce ve aknelerde antiseptik ve anti­viral özelliğe sahiptir.

Arnica Montana Flıower Oil (Dağ Tütünü): Cillte oluşan iltahaplı akne ve sivilce izlerinin giderilmesinde oldukça etkilidir.

Rosehip Oil (Kuşburnu Yağı): Serbest Radikallerle mücadele etmeye yardımcı antioksidanlaryönünden ise zengindir.  Ana yağ asidi içeriği ile cilt rengini düzeltmeye yardım ederken aynı zamanda cildi nemlendirir, kızarıklık ve tahrişi gidermeye yardımcı olur.

Hellis İtalicum Flower Oil (Altın Otu): Cilt dostudur. Antibaktiriyel, antioksidan, antienflamatuar etkileri vardır. Ciltte oluşan yara izlerinin tedavisinde oldukça etkilidir.

Oryza Sativia Bran Oil (Pirinç Kepeği Yağı): İyi korunmuş bir güzellik sırrıdır. Bu yağın vitamin ve besin değeri oldukça zengindir. Zengin E vitamini deposu ve yağ asidi içeriğine sahip olan pirinç kepeği yağı cildin katmanlarına nüfuz eder ve cildi içeriden besler. Cildin esnekliğini artırarak, daha genç ve dolgun görünmesini sağlar. Pirinç kepeği doğal yenilenme sürecini destekler. Cildin genel görünüşünü iyileştirir ve cilt tonunu düzeltir.Gözenekleri tıkamaz ve cilt tarafından tolere edilme süresi çok hızlıdır. Antienflamatuar özelliği sayesinde tahriş olan cildi yatıştırma ve sakinleştirme özelliği vardır. Parlaklık ve aydınlık verir.

Simondsia Sinensis Oil (Jojoba Yağı): Yapısı gereği cilt tarafından tolere süresi çok kısadır. Mükemmel anti-inflamatuar ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Cildi sakinleştirme özelliğine sahiptir, yanma ve dökülmeyi de hafifletir.

Argania Spinoza Seed Oil (Argan Yağı): Yüksek oranda doymamış yağ asitleri içerir. Cildin hidro-yağ tabakasını onarır. İçeriğindeki E Vitamini ve ferulik asit sayesinde güçlü antioksidan etki sağlar ve güneşin zararlı etkilerini önler.

Melaleuca Martini Oil (Çay Ağacı): Antibakteriyel, antifungal, antiviral ve anti-inflamatuarözellikleri ile akneli ciltlerin tedavisinde çok etkilidir.

Boswelia Cartieri Oil (Sığla Yağı): Gözenek sıkılaştırma ve sivilce iyileştirici etkisi vardır.Salisilik Asit: Daha fazla etken maddenin etkili bir şekilde cilde nüfuz etmesine izin veren güçlü bir keratolitikdir. Etkili bir penotrasyon sağlar.

Hyarulonic Acid: Moleküler bir sünger işlevi görerek geniş çaplı hidrasyona olanak sağlar. 

KULLANIM TALİMATI : Günde 3 defa olmak suretiyle bir miktar ürün temiz cilde tatbik edilerek uygulanır. Aknelerin kurumasına ve sebum dengesinin sağlanmasına yardımcıdır. SATIN AL

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *